1
5
tegnap

Tatai-mesterhármas, magabiztos győzelem

A mesterhármast jegyző Tatai József vezetésével 5-1-re nyert a szintén NB I-es Pécs vendégeként a Veszprém a futsal Magyar Kupa negyeddöntőjének első, szerdai felvonásán.

Két nappal a Nyíregyházán aratott bajnoki győzelme után szerdán már a Magyar Kupában várt fellépés az 1. Futsal Club Veszprémre.

A szintén NB I-es Pécs elleni oda-visszavágós negyeddöntő első összecsapását a baranyai vármegyeszékhelyen rendezték, ahova a sérült Fridrich Dávid és Fellembek Zétény nélkül utazott el a sorozat 2021-es győztese. Vállalta azonban a játékot, sőt, a kezdőcsapatban kapott helyett a hétfői találkozó hajrájában megsérülő Spandler Mátyás.

Remekül rajtolt a Veszprém: Tatai szemfüles passzát Gerencsér váltotta gólra a 3. percben. Nem kellett sokat várni a második találatra sem: Gavrilovics remek helyzetfelismerését követően Tatai duplázta meg a vendégek fórját (10. perc: 0-2).

A szünet előtt némileg vesztett koncentrációjából Fehér Zsolt együttese, a házigazda ezt kihasználva szépített Nospak révén (17. perc: 1-2).

A fordulás után Tatai állította vissza a kétgólos különbséget (25. perc: 1-3).

A hajrához közeledve öt a négy elleni játékkal próbálta növelni előnyét a Veszprém. A 32. minutumban Gavrilovics átadása után Tatai önmaga harmadik, csapata negyedik találatát szerezte. Hárommal később pedig a több gólpasszt kiosztó Gavrilovics is betalált (36. perc: 1-5).

Többször aztán már nem zörrentek a hálók, az 1. FCV így négygólos előnnyel várhatja a jövő szerdai (18.30) hazai visszavágót.

A négyes döntőt május 11-12-én a fővárosi TF Sportcsarnokban rendezik majd.

Férfi futsal Magyar Kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés:
PTE-PEAC–1. FC Veszprém 1-5 (1-2)
Pécs, vezette: ifj. Hartunk (Kondákor, Kubicsek)
PTE-PEAC: Wilkesz – Bálint, Molnár Cs., Nospak, Vénosz
Csere: Molnár M. (kapus), Pápai, Pavlek, Tóth A., Koronics, Forró, Hajnal
Vezetőedző: Koller Krisztián
Veszprém: Spandler – Tatai, Dorogi, Gerencsér, Lux
Csere: Koncsol (kapus), Bognár P., Bognár M., Ábrahám, Bencsik, Gavrilovics, Kiss M.
Gólszerzők: Nospak (17.), ill. Gerencsér (3.), Tatai (10., 25., 32.), Gavrilovics (36.)