Újabb lépést tett a Veszprém a bajnoki döntő felé!

Az éllovas VEHIR.HU Futsal Veszprém megőrizte hibátlan mutatóját az NB I felsőházi rájátszásában: Tatai Józsefék 6-0-ra múlták felül a Haladást, melynek csapatkapitánya, Alasztics Marcell súlyos sérülést szenvedett.

A bakonyiak annak a reményében léptek pályára, hogy – az alapszakasz eredményeit is figyelembe véve – sorozatban tizenötödik diadalukat aratják. A veszprémi együttesből Hadházi Sándor eltiltás miatt hiányzott.

A hazaiak gyorsan érvényesítették fölényüket: Thiago már a a 4. percben bevette Alasztics kapuját (1-0).

A kék-fehérek a folytatásban is lendületben maradtak, hiszen előbb Dróth, majd Gerencsér is eredményes volt, így már a szünetre is háromgólos előnnyel vonulhatott a Veszprém (félidő: 3-0).

A második játékrészben sem lassított a hazai gárda: Tatai József két perc alatt duplázni tudott, majd Lipl is feliratkozott a gólszerzők közé, egyúttal kialakítva a végeredményt is (6-0).

A találkozó derekánál a vendégek csapatkapitánya, a kapus Alasztics Marcell súlyosnak tűnő sérülést szenvedett: a mentők is a helyszínre érkeztek, akik a Csolnoky Ferenc Kórházba szállították. A helyi szurkolók „egy emberként” éltették a sportembert, amíg a pályán ápolták.

A hazaiak trénere, Javi Rodríguez portálunk kérdésére kisebb meglepetésre elégedetlenül nyilatkozott a lefújást követően. A spanyol szakember úgy érezte, amióta Veszprémben dolgozik, játékosai ilyen gyengén még nem játszottak, amiért elnézést kért a szurkolóktól. Hangsúlyozta, következményei lesznek a történteknek.

Spandler Mátyásékra kemény időszak vár, hiszen hétfőn Nyíregyházán vendégeskednek majd a bajnokságban, míg jövő hétvégén a Magyar Kupa berettyóújfalui négyes döntőjében is bizonyíthatnak.

Férfi futsal NB I, felsőházi rájátszás, 6. forduló:
VEHIR.HU Futsal Veszprém–Haladás VSE 6-0 (3-0)
Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok, 900 néző. Vezette: Juhász (dr. Tóth-Tolnay, ifj. Imrő)
Veszprém: Spandler – Dorogi, Thiago, Fellembek, Matheus.
Csere: Koncsol (kapus), Juhász, Tatai, Molnár, Horváth, Dróth, Lipl, Gerencsér, Lux.
Vezetőedző: Javi Rodríguez.
Haladás: Alasztics – Kovács M., Hajmási, Nagy B., Körmendy.
Csere: Gyimesi, Homlok (kapusok(, Kovácsics, Vincze, Volner, Szalóki-Varsányi, Novák, Dobos.
Vezetőedző: Sziffer András.
Gólszerzők: Thiago (4.), Dróth (16.), Gerencsér (20.), Tatai (27., 28.), Lipl (29.)

futsalveszprem.hu

További cikkek

Büntetők után hátrányban a Vehír Veszprém a bronzpárharcban A VEHIR.HU Futsal Veszprém 2-2-es döntetlent követően büntetők után maradt alul péntek este hazai pályán a DEAC ellen, a férfi futsal NB I bronzpárharcának harmadik mérkőzésén. Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása így 2-1-re módosult a debreceniek javára, vagyis a Veszprém hátrányból várhatja a jövő hétfői folytatást. elolvasom Hosszabbítás után egyenlített a DEAC a bronzpárharcban A VEHIR.HU Futsal Veszprém kétgólos előnyről kapott ki 5-4-re hosszabbítás után hétfő este a DEAC otthonában, a férfi futsal NB I bronzpárharcának második mérkőzésén. Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása így 1-1-re módosult. elolvasom Előnyt szereztünk a bronzcsatában A VEHIR.HU Futsal Veszprém kétgólos hátrány után fordítva 4-3-ra legyőzte a DEAC együttesét péntek este a Március 15. utcai sportcsarnokban, a férfi futsal NB I bronzpárharcának első mérkőzésén. elolvasom Könnyedén nyertünk Debrecenben A címvédő VEHIR.HU Futsal Veszprém 3-0-ra nyert a DEAC vendégeként a férfi futsal NB I felsőházi rájátszásának hétfő esti, utolsó előtti fordulójában. elolvasom Az Újpest nyerte a bajnoki rangadót A kupadöntőben a VEHIR.HU Futsal Veszprém örülhetett, a futsal NB I rájátszásának csütörtöki rangadóján azonban az Újpest FC-nek sikerült 2-1-re nyernie a Március 15. utcai sportcsarnokban. elolvasom
2025. május 7. 14:05