NYÍRBÁTOR
1
2024. szeptember 20.

Négyből négy: a Berettyóújfalut is könnyedén verte a Veszprém

Az első osztályú futsalbajnokságot hibátlan teljesítménnyel vezető VEHIR.HU Futsal Veszprém 4-0-s félidő után 6-2-re nyert a négyszeres bajnok Berettyóújfalu vendégeként a pénteki játéknapon.

Az MFA, a DEAC és a Rubeola FC ellen aratott kiütéses győzelmei után az eddigi legnehezebb feladat várt a listavezető Veszprémre a futsal NB I-ben. Fehér Zsolt legénysége péntek este az ugyancsak veretlen (egy győzelem, két döntetlen) Berettyóújfaluhoz látogatott.

Legalábbis a papírforma szerint, mert, hogy az első félidőben szinte leiskolázta vendéglátóját a Veszprém. Az első perctől kezdve a bakonyiak irányítottak, a Berettyóújfalunak csak elvétve akadt lehetősége, de akkor Spandler könnyedén hárított.

Matheus – aki a nyáron éppen a Berettyóújfalutól érkezett a királynék városába – már az 5. percben vezetést szerzett, majd Tóth Attila duplázta meg a különbséget másodpercekkel később (0-2).

Továbbra is feszes védekezés, kiváló csapatmunka jellemezte a mieink játékát. Öttel a szünet előtt Thiago, aztán Lipl is mattolta Mezei kapust (0-4). Az éllovas így magabiztos előnnyel vonulhatott pihenőre.

Szalmás révén a második felvonás elején szépített a házigazda, amely bár mindent bevetett, nem volt esélye a felzárkózásra. A meccs kétharmadnál Matheus talált be ismét. Erre Rábl még válaszolni tudott, ám a hajrához közeledve ismét Tóth volt eredményes, így a vendégek végül megőrizték az első félidőben kiharcolt előnyüket (2-6).

A Fehér-csapat jövő pénteken az Aramis vendéglátójaként folytathatja menetelését.

Férfi Futsal NB I, 4. forduló:
MVFC Berettyóújfalu–VEHIR.HU Futsal Veszprém 2-6 (0-4)
Berettyóújfalu, Pálfi István Rendezvénycsarnok. Vezette: Borbás (Kakuk, Aczél)
Berettyóújfalu: Mezei D. – Szalmás, Rábl, Iszák, Nagy K.
Csere: Sándor M. (kapus), Mező L., Alekszics, Szatmári, Magyari, Nagy D., Ramics, Mező Sz., Szabó P.
Vezetőedző: Turzó József
Veszprém: Spandler – Horváth B., Dorogi, Lipl, Lux
Csere: Koncsol (kapus), Tatai, Tóth A., Molnár D., Kártik, Thiago, Ábrahám, Matheus, Gerencsér
Gólszerzők: Szalmás (23.), Rábl (34.), ill. Matheus (5., 31.), Tóth A. (5., 36.), Lipl (16.), Thiago (17.)

2024. szeptember 7. 9:33